fbpx

Dla tych, którzy słuchają audycji w Trójce nowością nie jest moja miłość do muzyki artystów z Islandii. Wiele utworów potrafi przekazać w sobie klimat miejsca, w którym powstały ale chyba żadnych nie da się porównać do tych tworzonych w krainie lodu i ognia. I przyznam, że przy mojej pierwszej wizycie było to dla mnie prawdziwym odkryciem. Jak bardzo w nutach zaklęty był krajobraz Islandii. Dogłębnie i do końca zrozumiałam kompozycje Jóhanna Jóhannssona, Björk, Sigur Rós czy Múm dopiero kiedy wybrałam się na samotną wyprawę przez Islandię z własną playlistą oczywiście. Bez telefonu w ręku i pasażerów, przyjaciół, i innych głosów dookoła, ta samotnia, otaczająca pustka, która na co dzień większość z nas przeraża tu, w tym magicznym miejscu, stała się wymuszonym błogosławieństwem. I chociaż nie jest mi obca, bo i przygotowywanie audycji i praca nad zdjęciami wymaga spokoju i samotności to w zderzeniu ze światem za oknem samochodu zaparła mi dech. Pamiętam, że kiedy weszła pod skórę musiałam się zatrzymać na poboczu. Jak niewidzialny katalizator w połączeniu z muzyką wyciszyła, uspokoiła, z balansowała. Poczułam się jakbym nagle odkryła odpowiedź na „wielkie pytanie o życie, wszechświat i całą resztę“. (42!) Wszystko rezonowało na jednej częstotliwości. Takie odnalezienia środka, chociaż niewielu z nas zdaje sobie z tego sprawę, działa lepiej niż tydzień na zaludnionej plaży. Trudno opisać mi to przeżycie słowami ale mogę się nim podzielić. Jeśli chcielibyście nie tylko zobaczyć ale również usłyszeć Islandię, zapraszam na wyjątkowe wycieczki, muzyczno/fotograficzno/krajobrazowe.

Jeżeli interesuje Cię wyjazd do innych krajów na Północy, sprawdź tę stronę.

Aleksandra Kaczkowska

Fotograf, dziennikarka radiowej Trójki

Aleksandra Kaczkowska – dziennikarka muzyczna, nagradzana fotografka, portrecistka i graficzka, której wystawy można było oglądać w Nowym Jorku, Warszawie i Barcelonie. Jej fotografie pojawiły się m.in. w magazynach Viva!, Zwierciadło, Sens, Logo i Wysokie Obcasy Extra. Autorka wielu okładek płyt. Za mikrofonem radiowym od 1996r. Dziennikarka Radiowa Roku 2013 w konkursie Radiofony. Od ponad dekady prowadzi autorską audycję Ciemna Strona Mocy w Programie Trzecim Polskiego Radia.

Ciemna Strona Islandii

Dla tych, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę z fotografii podczas wyjazdu służyć będę pomocą, wiedzą i doświadczeniem. Jak się przygotować, jakiego sprzętu użyć, który obiektyw do czego najlepiej posłuży, jak ustawić czas, przysłonę, czułość – bez względu na poziom waszego fotograficznego zaawansowania.

Na południowym wybrzeżu w regionie Parku Narodowego Vatnajökull znajdują się jedne z naturalnych cudów świata. Odwiedzimy grzmiące wodospady, potężne lodowce, lagunę Jökulsárlón i sąsiadującą z nią Diamond Beach, gorące źródła i nieskończone czarne plaże. W akompaniamencie specjalnie przygotowanych zestawów playlist podróżować będziemy do najpiękniejszych miejsc Islandii bez pośpiechu. Latem kiedy słońce w nocy nigdy nie znika z horyzontu wykorzystamy ten jedyny i niepowtarzalny blask gwiazdy naszej konstelacji o północy, który w kręgach fotograficznych nazywamy złotą godziną. Na Islandii Golden Hour rozciąga się w najdłuższe dni nawet do 7 godzin. Zajrzymy w magiczne miejsca z zupełnie innej perspektywy. Dla tych, którzy wybiorą wyjazd z nami w innym terminie niż środek lata, nie zabraknie atrakcji, bo każda pora roku na Islandii ma przecież Golden Hour, a zimą dodatkowo śledzić będziemy Aurora Borealis.

W trakcie przygotowań jest również mini warsztat z medytacji i jogi, który będzie dostępny nieobowiązkowo dla wszystkich uczestników. Poranne i wieczorne spotkania, przed śniadaniem i po kolacji prowadzone będą przez Caroline Const dla dodatkowego utrwalenia całego doświadczenia. Carolina z wykształcenia to skandynawistka na co dzień zajmuje się jogą zorientowaną na traumę łącząc tradycyjne i nowatorskie podejście do jogi. Każdy z uczestników dostanie również prywatny dostęp do wybranych playlist.

Do zobaczenia na Islandii
Takk fyrir
Aleksandra Kaczkowska

Kontakt

Napisz do nas korzystając z formularza obok, zadzwoń lub skontaktuj się przez FB / Instagram.

E-mail

kontakt@icestory.pl

Telefon

+48 578 646 416

Wyślij do nas wiadomość