fbpx

Planujesz podróż na Północ?

Zobacz co możemy dla Ciebie zrobić

Szukasz idealnej wycieczki na Islandię? Jesteśmy w stanie przygotować w pełni spersonalizowane wakacje na Islandii nie tylko dla Ciebie i Twoich bliskich, ale również współpracowników. Możemy również zorganizować Twój wyjazd do innych krajów na Północy, między innymi na Grenlandię, Wyspy Owcze, do Szwecji czy na Alaskę.

Docieranie do najpiękniejszych miejsc na Islandii jest dla nas przywilejem. Bez względu na to czy podróżujemy samodzielnie czy w towarzystwie rodaków lub Islandczyków. Takie podejście nie zmieniło się od lat .

Promujemy świadomą turystykę, która objawia się szacunkiem dla lokalnych zwyczajów i spotykanych po drodze ludzi. Wspieramy lokalną gospodarkę nocując w islandzkich hotelach i pensjonatach, jedząc w tutejszych restauracjach, korzystając z usług islandzkich firm. Podczas wyjazdów korzystamy z nowych samochodów, komfortowych miejsc noclegowych i korzystnych ubezpieczeń.

Zależy nam na tym, aby goście mieli możliwość autentycznego doświadczania miejsc, do których się wybiorą. Szanujemy Twój czas przeznaczony na urlop, więc plan podróży zostanie w pełni spersonalizowany i dostosowany do oczekiwań. Zazwyczaj nie oferujemy regularnych wycieczek w określonych datach, skupiając się na indywidualnym podejściu do każdego klienta. Jeżeli chcesz spędzić z IceStory swoje wakacje na Islandii, wyślij do nas wiadomość.

Dlaczego wybrać się z nami?

null

Działamy legalnie

IceStory jest legalnie działającą firmą. Podczas wycieczki na Islandię oraz do innych krajów na Północy wybierzesz się z licencjonowanym polskim przewodnikiem, który ma również wymagane prawo jazdy kategorii D. Firma jest zarejestrowana na Islandii, oraz posiada islandzkie ubezpieczenie.
null

Znamy wyspę

Na Północy mieszkamy od niemal dekady. Do tej pory napisaliśmy wspólnie 2 reportaże o Islandii, na rynku pojawiła się także książka Piotra o trzyletniej emigracji w Norwegii. Wyspa jest naszym domem, który doskonale znamy – nie tylko od strony turystycznej, ale również codzienności.
null

Posiadamy doświadczenie

Działamy na islandzkim rynku turystycznym od niemal początku naszej emigracji, oraz posiadamy sieć lokalnych kontaktów. Przez kilka ostatnich lat podróżowaliśmy głównie po Północy. Chętnie pokażemy Ci również nasze ulubione miejsca w Norwegii, na Wyspach Owczych czy na Grenlandii.
null

Podchodzimy indywidualnie

Twój plan podróży zostanie dopasowany do Ciebie, dzięki czemu nasze wycieczki na Islandię oraz do innych krajów na Północy są w pełni spersonalizowane i nastawione na spełnienie indywidualnych potrzeb. Organizujemy jedynie wyjazdy prywatne – nie ma możliwości dołączenia do istniejącej grupy.

Nasze wycieczki na Islandię

Plany szyte na miarę

Inne wyjazdy na Północ

Grenlandia, Alaska, Szwecja

Skontaktuj się z nami jeżeli potrzebujesz organizacji wyjazdu firmowego lub incentive na Islandii dla swojej firmy.

Najczęściej zadawane pytania

Wycieczki na Islandię

1 Czy wycieczki na Islandię muszą być rezerwowane z wyprzedzeniem?

Zdecydowanie tak, zwłaszcza jeżeli planujesz przylecieć na wyspę latem lub w okolicy Nowego Roku. Terminy wycieczek po Islandii w czerwcu, lipcu i sierpniu są w pełni zarezerwowane na kilka miesięcy do przodu (zazwyczaj koło stycznia mamy już komplet). Może się jednak zdarzyć, że ktoś zrezygnuje w ostatnim momencie.

Wyślij do nas wiadomość z prośbą o potwierdzenie terminu i wycenę, prosimy – zrób to jak najszybciej. Jeżeli my nie będziemy w stanie podjąć się organizacji Twojej wycieczki na Islandię, w miarę możliwości polecimy kogoś zaufanego, kto zajmie się Twoim pobytem na wyspie. 

Nie organizujemy samodzielnych wycieczek objazdowych, jedynie wycieczki z polskim przewodnikiem. Jeżeli interesuje Cię samodzielne zwiedzanie Islandii wynajętym samochodem i nie chcesz martwić się o organizację wakacji, sprawdź ofertę Guide to Iceland. Tym, którzy chcą zaplanować swoją podróż po Islandii od początku do końca, polecamy kilka naszych wskazówek: nocleg na Islandii, wynajem samochodu na Islandii, wycieczki po islandii.

2 Chcę dołączyć do zorganizowanej wycieczki na Islandię? Czy macie gotowe grupy, w których znajdę wolne miejsce?

Z założenia organizujemy jedynie wyjazdy prywatne, dopasowane do osoby, która postanowiła z nami zwiedzać wyspę. Nie oferujemy wyjazdów grupowych, do których można dołączyć. Nie mamy również konkretnych dat przewidzianych na wycieczki, bo zależy nam na elastyczności. Jeżeli planujesz przyjazd ze znajomymi lub rodziną, odezwij się. Możliwe, że znajdziemy dla Ciebie wygodną opcję wycieczki na Islandię.

3 Latem czy zimą, w której części roku najlepiej przylecieć?

Wszystko zależy od tego, czego oczekujesz od swojego pobytu. Jeżeli zależy Ci na tym, aby zobaczyć zorzę polarną, lub wybrać się do naturalnej, błękitnej jaskini lodowcowej koniecznie zarezerwuj bilety od października do kwietnia.

Ci, którzy chcą zobaczyć białe noce, dotrzeć w najbardziej odosobnione regiony wyspy, zwiedzić wszystkie słynne atrakcje podczas swojej wycieczki po Islandii, powinni przylecieć na wyspę od maja do września. Oczywiście dotarcie do takich miejsc jak interior czy Hornstrandir jest mocno uzależnione od warunków pogodowych (oraz między innymi od tego ile śniegu ciągle zalega), ale można przyjąć, że w tych miesiącach aura będzie dużo łaskawsza.

4 Czy w trakcie rezerwacji wycieczki na Islandię wymagana jest wpłata depozytu?

Tak, depozyt jest traktowany jako potwierdzenie rezerwacji. Jego wysokość wynosi 30% ceny całkowitej dla wyjazdów które mają się rozpocząć za kilka miesięcy. Pozostała kwota po wpłacie depozytu musi zostać przelana najpóźniej do 30 dni przed dniem rozpoczęcia wycieczki.

Jeżeli Twoja wycieczka ma rozpocząć się za 29 dni lub mniej, wymagana jest 100% wpłata za wycieczkę.

5 Czy mogę odwołać swoją rezerwację wycieczki na Islandię?

Oczywiście, bez względu na okoliczności możesz odwołać swój przyjazd na wyspę. Wszystkie odwołania wycieczki na Islandię muszą mieć formę pisemną (najlepiej poprzez e-mail). 

  • Jeżeli zrezygnujesz do 30 dni przed rozpoczęciem wycieczki, a pełna kwota została już zapłacona, otrzymasz 70% zwrotu pełnej ceny wycieczki. 30% depozyt wpłacony po rezerwacji nie zostanie zwrócony.
  • Jeżeli zrezygnujesz do 30 dni przed rozpoczęciem wycieczki, a pełna kwota nie została jeszcze zapłacona, 30% depozyt wpłacony po rezerwacji nie zostanie zwrócony.
  • Jeżeli zrezygnujesz do 14 dni dni przed startem wycieczki, otrzymasz 40% zwrot pełnej ceny wycieczki.
  • Jeżeli zrezygnujesz do 8 dni przed startem wycieczki, pełna kwota wycieczki nie zostanie zwrócona.

Mocno polecamy wykupienie ubezpieczenia rezygnacji z podróży, które będzie zabezpieczeniem na wypadek niespodziewanych sytuacji przed i w trakcie podróży. Ubezpieczenia tego typu pokrywają 100% poniesionych kosztów podróży. Pamiętaj, że takie ubezpieczenie wykupisz u największych polskich ubezpieczycieli zajmujących się ubezpieczaniem podróżnych.

6 Chcę się z wami wybrać na wycieczkę na Islandię. Jakich informacji potrzebujecie, aby stworzyć dla mnie taki wyjazd?

Podstawowymi informacjami będą:

  • daty i godziny przylotu na Islandię, oraz wylotu z wyspy
  • ilość osób, które wybierają się na wycieczkę
  • preferencje dotyczące noclegów
  • informacje o atrakcjach, które na pewno chcesz zobaczyć podczas pobytu
  • każda informacja, które powie nam więcej o tym jak ma wyglądać idealny plan Twojej wycieczki po Islandii

7 Czy zajmujecie się rezerwowaniem biletów lotniczych na Islandię?

Nie, nie rezerwujemy biletów lotniczych.

8 Czy jesteście w stanie zorganizować wycieczkę na Islandię dla większej grupy?

Oczywiście. Mamy wszystkie niezbędne zezwolenia oraz jesteśmy w stanie przygotować zaplecze dla grupy dowolnej wielkości. Oczywiście jeżeli planujesz wyjazd tego typu, daj nam znać jak najszybciej. Zależy nam na tym, abyście mieli świetną podróż po Islandii bez konieczności rozbijania grupy na mniejsze, głównie ze względu na noclegi.

9 Czy organizujecie wycieczki na Islandię dla zewnętrznych firm?

Tak, pod warunkiem, że w wycieczce wezmą udział osoby z Twojej firmy. W tym momencie nie współpracujemy jako podwykonawca dla innych firm turystycznych z Polski, i raczej nie zmieni się to w najbliższej przyszłości.

10 Potrzebuję planu wycieczki na Islandię. Czy możecie go dla mnie stworzyć?

Plany podróży tworzone są dla każdego z naszych klientów, indywidualnie. Nie mamy gotowych planów podróży po Islandii, ani ich nie odsprzedajemy.

11 Chcę sprzedawać wycieczki na Islandię na swojej stronie. Czy stworzycie dla mnie ofertę?

Niestety, taka opcja nie jest u nas możliwa.

12 Gdzie będziemy spali podczas wycieczki na Islandię? Jakim samochodem będziemy podróżować?

Rodzaj noclegów i samochodu będzie zależał od potrzeb Twojej grupy. Z zasady nie rezerwujemy wycieczek z noclegami pod namiotem (poza Hornstrandir) oraz w pokojach wieloosobowych. Możesz przygotować się na dobre pensjonaty i hotele z prywatnymi łazienkami oraz śniadaniem, prywatne domki letniskowe z jacuzzi lub wanną z hydromasażem na świeżym powietrzu, lub na bardzo dobre hotele (4* lub najlepsze w okolicy).

Jeżeli chodzi o samochody, korzystamy zazwyczaj z Toyoty Rav4, Toyoty Land Cruiser lub Toyoty Proace dla 9 osób. Większe grupy będą podróżowały minibusami lub autokarami.

13 Czy wszystkie posiłki są wliczone w cenę wycieczki po Islandii, czy będziemy sami płacić na miejscu?

Większość naszych planów podróży obejmuje jedynie śniadania. Obiady i kolacje są dodatkowo płatne na miejscu, dzięki czemu każdy będzie miał swobodę w poznawaniu lokalnej kuchni 🙂 Oczywiście, wszystkie niezbędne rezerwacje w restauracjach są robione z wyprzedzeniem.

14 Czy mamy się nastawić na dodatkowe koszty podczas wycieczki na Islandię, już po przylocie na wyspę?

Wszystkie dodatkowe koszty zostaną wyszczególnione w trakcie rezerwacji oraz na umowie. Poza obiadami i kolacjami, mogą się pojawić dodatkowe koszty w przypadku wycieczek fakultatywnych, nieuwzględnionych w programie. 

15 Mam specjalną dietę, czy to sprawi, że nie mogę u was zarezerwować wycieczki na Islandię?

Nie ma najmniejszego problemu, chętnie przygotujemy dla Ciebie wycieczkę! Daj nam znać szczegóły dotyczące diety, a będziemy w stanie zaproponować Ci plan, który uwzględni Twoje potrzeby.

16 Czy oferujecie ubezpieczenie podróżnicze w pakiecie wycieczki na Islandię, czy mam je wykupić na własną rękę?

Nie oferujemy ubezpieczenia. Koniecznie kup je w swoim kraju, u sprawdzonego ubezpieczyciela.

17 Czy wystawiacie faktury za wycieczki na Islandię?

Oczywiście! Jesteśmy legalnie działającą firmą zarejestrowaną na Islandii. Faktury mogą być wystawione po polsku lub angielsku.

18 Czy jako uczestnik waszej wycieczki na Islandię będę zmuszony samodzielnie prowadzić samochód?

Nie. Przez cały czas trwania wycieczki będziesz pod opieką polskiego przewodnika, który jest również kierowcą. Nie będzie konieczności prowadzenia jakiegokolwiek pojazdu, chyba, że masz ochotę na skutery śnieżne na lodowcu 🙂

19 Czy mogę dodać kolejną osobę do mojej wycieczki po Islandii po rezerwacji, lub przedłużyć swój pobyt?

Możesz dodać kolejną osobę do swojej wycieczki po Islandii, lub przedłużyć pobyt o ile będą wolne terminy. Poinformuj nas jak najszybciej, żebyśmy mogli zrobić dla Ciebie niezbędne zmiany. 

20 Ile pieniędzy zabrać ze sobą? Czy podczas wycieczki na Islandię mogę wszędzie płacić kartą, czy mam zabrać korony z Polski?

Na Islandii możesz płacić kartą dosłownie wszędzie. Bankomaty znajdują się w każdej większej miejscowości. Wiemy również, że sytuacja z wymianą gotówki w kantorach w Warszawie się polepszyła, więc wszyscy którzy lepiej czują się z gotówką w portfelu mogą skorzystać z tej opcji.

Trudno przewidzieć ile gotówki będzie potrzebne. Najlepiej będzie jeśli wyślesz nam to pytanie, gdy będziemy ustalać plan Twojej wycieczki po Islandii. Wtedy też łatwiej będzie oszacować, biorąc pod uwagę ilość dni czy to, w których restauracjach po drodze się zatrzymamy.

21 Skąd rozpoczynają się wasze wycieczki na Islandię?

Nasze wycieczki startują z międzynarodowego lotniska w Keflaviku (jedynego na wyspie). Przewodnik odbierze Cię zaraz po przylocie i zabierze do hotelu na nocleg. Większość lotów z Polski przylatuje wieczorem lub koło północy.

Kontakt

Napisz do nas korzystając z formularza obok, zadzwoń lub skontaktuj się przez FB / Instagram.

E-mail

kontakt@icestory.pl

Telefon

+48 578 646 416

Wyślij do nas wiadomość