Wycieczki na Islandię zimą mają swój niepowtarzalny charakter ze względu na surowe krajobrazy, pojawiającą się zorzę polarną oraz błękitne jaskinie lodowe tworzące się właśnie w tej części roku. Najpopularniejszym miejscem, w których można podziwiać te wyjątkowe formacje jest największy lodowiec w Europie o nazwie Vatnajökull, znajdujący się w południowo-wschodniej części wyspy.

Zima na Islandii to również czas długich nocy, oblodzonych dróg i wymagającej pogody. Dobrze dostosowany plan podróży oraz doświadczenie przewodnika / kierowcy sprawiają, że Twój pobyt na wyspie będzie przebiegał w przyjemnej atmosferze. Pilot wycieczki zadba nie tylko o regularne sprawdzanie aktywności zorzy polarnej, ale także zaaranżuje nowy plan dnia, jeżeli pogoda się załamie lub droga zostanie zamknięta. Kilka lat mieszkania na Islandii pozwoliły na zgromadzenie niezbędnego doświadczenia, dzięki któremu nie musisz się o nic martwić!

Każda organizowana przez nas wycieczka jest prowadzona przez polskiego przewodnika, który zadba o grupę. Dodatkowo istnieje możliwość wyjazdu z nagradzaną fotografką i dziennikarką Polskiego Radia Programu III Aleksandrą Kaczkowską, która organizuje wyjazdy i warsztaty fotograficzne na Islandii. Więcej informacji na temat oferty wycieczek po Islandii oraz do innych krajów na Północy znajdziesz na tej stronie. Naszych czytelników zachęcamy również do sprawdzenia oferty wycieczek śladami książek o Islandii, które zawierają między innymi takie miejsca jak odizolowany region Strandir wraz z przetwórnią śledzi w Djupaviku, Fiordy Zachodnie oraz rezerwat Hornstrandir.

Rodzaj: prywatna

Wycieczka z polskim przewodnikiem po Islandii z możliwością rozszerzenia planu o uczestnictwo profesjonalnego fotografa podczas całego wyjazdu.

Termin: październik - kwiecień

Min. ilość dni: 4

Grupa: 4-12 osób

Rodzaj: Min. wiek: 6 lat

Pamiętaj, że niektóre atrakcje na Islandii mają ustawiony limit wiekowy (zwłaszcza wycieczki związane z lodowcami).

Cena: dostosowana do wielkości grupy

Wycieczki fakultatywne:

Spa Błękitna Laguna, jaskinie lodowe, skutery śnieżne, wędrówka po lodowcu, rejs na wieloryby, zwiedzanie jaskiń lawowych, wyprawa super jeepami, snorkeling w szczelinie Silfra, tunele w lodowcu, lot helikopterem i wiele innych dostosowanych do Twoich oczekiwań.

Standardowa oferta zawiera:

– prywatną wycieczkę zorganizowaną po Islandii z polskim pilotem

– plan wycieczki dostosowany do Twoich oczekiwań

– noclegi w komfortowych miejscach ze śniadaniami

– wygodny samochód z ubezpieczeniami wraz z kierowcą

– niezbędne opłaty na miejscu – między innymi parkingi, bilety wstępu, paliwo

– ubezpieczenie podróżne

– organizację wycieczek fakultatywnych

– bilety lotnicze w przypadku lotów krajowych lub wycieczek łączonych (np. pobyt na Islandii i Grenlandii)

– pełne wsparcie w przygotowaniu się do wyjazdu

Standardowa oferta nie zawiera:

– biletów lotniczych pomiędzy Twoim krajem a Islandią

– posiłków poza śniadaniami

Opcje wycieczki po Islandii

Stworzymy dla Ciebie plan wyjazdu

Pobyt trwający 4-5 dni:

Biorąc pod uwagę długość dnia i odległości pomiędzy najważniejszymi atrakcjami na wyspie, na pewno uda Ci się zobaczyć słynny Złoty Krąg, w skład którego wchodzi Park Narodowy Thingvellir, obszar geotermalny doliny Haukadalur wraz z aktywnymi gejzerami oraz wodospad Gullfoss. Nie zapomnimy również o kilku pobliskich atrakcjach, często pomijanych przez turystów. 

Dotrzesz również na południowe wybrzeże, gdzie znajdują się najbardziej rozpoznawalne atrakcje przyrodnicze na całej Islandii. Zobaczysz między innymi wodospady Seljalandsfoss,Gljúfrabúi czy Skógafoss. Wybierzesz się do lodowców, na czarne wulkaniczne plaże, będziesz mieć okazję zrelaksować się w gorących źródłach. Każdej nocy będzie okazja do polowania na zorzę polarną, która występuje w całej Islandii. Nie ominie Cię również podziwianie jednej z lagun lodowcowych oraz pobliskiego wybrzeża, na którym leżą porozrzucane bryły krystalicznego lodu. Wybierzemy się także do naturalnie utworzonej, błękitnej jaskini lodowej – tego typu formacje tworzą się co roku w różnych częściach lodowca, regularnie zmieniając swój kształt oraz wielkość.

Nie zabraknie również czasu na zwiedzanie Reykjaviku oraz półwyspu Reykjanes.

Pobyt trwający 6 – 7 dni

Powyższy plan wycieczki na Islandię zimą zostanie wzbogacony o zwiedzanie zachodniej Islandii oraz wycieczkę na półwysep Snaefellsnes, słynący ze swojej różnorodności pod kątem krajobrazów oraz atrakcji naturalnych. Będzie również czas na spróbowanie nieoczywistych islandzkich smaków oraz wybranie się na wycieczki fakultatywne, między innymi do jaskini lawowej lub do tuneli w lodowcu.

Pobyt trwający ponad 8 dni

Planując wakacje na Islandii, na które przeznaczysz nieco ponad tydzień, masz okazję objechania wyspy dookoła i dotarcia nie tylko na Złoty Krąg czy południowe wybrzeże, ale również na przepiękne Fiordy Wschodnie czy północ Islandii, która pełna jest energii geotermalnej. To część wyspy w której rządzi surowa przyroda, ciche wioski rybackie stanowią “klimatyczne” tło, a miejsca takie jak piwne spa czy łaźnie Myvatn Baths są idealnym pomysłem na relaks. Nie zapomnimy również o zorzy polarnej!

Zobacz wycieczki do innych miejsc na Północy

Więcej

Kontakt

Napisz do nas korzystając z formularza obok, zadzwoń lub skontaktuj się przez FB / Instagram.

E-mail

kontakt@icestory.pl

Telefon

+48 578 646 416

WYŚLJ DO NAS WIADOMOŚĆ