fbpx

Wycieczki na Islandię zimą mają swój niepowtarzalny charakter ze względu na surowe krajobrazy, pojawiającą się zorzę polarną oraz błękitne jaskinie lodowe tworzące się właśnie w tej części roku. Najpopularniejszym miejscem, w których można podziwiać te wyjątkowe formacje jest największy lodowiec w Europie o nazwie Vatnajökull, znajdujący się w południowo-wschodniej części wyspy.

Zima na Islandii to również czas długich nocy, oblodzonych dróg i wymagającej pogody. Dobrze dostosowany plan podróży oraz doświadczenie przewodnika / kierowcy sprawiają, że Twój pobyt na wyspie będzie przebiegał w przyjemnej atmosferze. Pilot wycieczki zadba nie tylko o regularne sprawdzanie aktywności zorzy polarnej, ale także zaaranżuje nowy plan dnia, jeżeli pogoda się załamie lub droga zostanie zamknięta. Kilka lat mieszkania na Islandii pozwoliły na zgromadzenie niezbędnego doświadczenia, dzięki któremu nie musisz się o nic martwić!

Każda organizowana przez nas wycieczka jest prowadzona przez polskiego przewodnika, który zadba o grupę. Dodatkowo istnieje możliwość wyjazdu z nagradzaną fotografką i dziennikarką Polskiego Radia Programu III Aleksandrą Kaczkowską, która organizuje wyjazdy i warsztaty fotograficzne na Islandii. Więcej informacji na temat oferty wycieczek po Islandii oraz do innych krajów na Północy znajdziesz na tej stronie. Naszych czytelników zachęcamy również do sprawdzenia oferty wycieczek śladami książek o Islandii, które zawierają między innymi takie miejsca jak odizolowany region Strandir wraz z przetwórnią śledzi w Djupaviku, Fiordy Zachodnie oraz rezerwat Hornstrandir.

Rodzaj: prywatna

Wycieczka z polskim przewodnikiem po Islandii z możliwością rozszerzenia planu o uczestnictwo profesjonalnego fotografa podczas całego wyjazdu.

Termin: październik - kwiecień

Min. ilość dni: 1

Wielkość grupy: Bez ograniczeń

Min. wiek: 6 lat

Pamiętaj, że niektóre atrakcje na Islandii mają ustawiony limit wiekowy (zwłaszcza wycieczki związane z lodowcami).

Cena: dostosowana do wielkości grupy

Wycieczki fakultatywne:

Spa Błękitna Laguna, jaskinie lodowe, skutery śnieżne, wędrówka po lodowcu, rejs na wieloryby, zwiedzanie jaskiń lawowych, wyprawa super jeepami, snorkeling w szczelinie Silfra, tunele w lodowcu, lot helikopterem i wiele innych dostosowanych do Twoich oczekiwań.

Standardowa oferta zawiera:

– prywatną wycieczkę zorganizowaną po Islandii z polskim pilotem

– plan wycieczki dostosowany do Twoich oczekiwań

– noclegi w komfortowych miejscach ze śniadaniami

– wygodny samochód z ubezpieczeniami wraz z kierowcą

– niezbędne opłaty na miejscu – między innymi parkingi, bilety wstępu, paliwo

– organizację wycieczek fakultatywnych

– bilety lotnicze w przypadku lotów krajowych lub wycieczek łączonych (np. pobyt na Islandii i Grenlandii)

– pełne wsparcie w przygotowaniu się do wyjazdu

Standardowa oferta nie zawiera:

– biletów lotniczych pomiędzy Twoim krajem a Islandią

– ubezpieczenia podróżnego / ubezpieczenia od rezygnacji z wycieczki

– posiłków poza śniadaniami

Opcje wycieczki po Islandii

Stworzymy dla Ciebie plan wyjazdu

Pobyt trwający 4-5 dni:

Biorąc pod uwagę długość dnia i odległości pomiędzy najważniejszymi atrakcjami na wyspie, na pewno uda Ci się zobaczyć słynny Złoty Krąg, w skład którego wchodzi Park Narodowy Thingvellir, obszar geotermalny doliny Haukadalur wraz z aktywnymi gejzerami oraz wodospad Gullfoss. Nie zapomnimy również o kilku pobliskich atrakcjach, często pomijanych przez turystów. 

Dotrzesz również na południowe wybrzeże, gdzie znajdują się najbardziej rozpoznawalne atrakcje przyrodnicze na całej Islandii. Zobaczysz między innymi wodospady Seljalandsfoss,Gljúfrabúi czy Skógafoss. Wybierzesz się do lodowców, na czarne wulkaniczne plaże, będziesz mieć okazję zrelaksować się w gorących źródłach. Każdej nocy będzie okazja do polowania na zorzę polarną, która występuje w całej Islandii. Nie ominie Cię również podziwianie jednej z lagun lodowcowych oraz pobliskiego wybrzeża, na którym leżą porozrzucane bryły krystalicznego lodu. Wybierzemy się także do naturalnie utworzonej, błękitnej jaskini lodowej – tego typu formacje tworzą się co roku w różnych częściach lodowca, regularnie zmieniając swój kształt oraz wielkość.

Nie zabraknie również czasu na zwiedzanie Reykjaviku oraz półwyspu Reykjanes.

Pobyt trwający 6 – 7 dni

Powyższy plan wycieczki na Islandię zimą zostanie wzbogacony o zwiedzanie zachodniej Islandii oraz wycieczkę na półwysep Snaefellsnes, słynący ze swojej różnorodności pod kątem krajobrazów oraz atrakcji naturalnych. Będzie również czas na spróbowanie nieoczywistych islandzkich smaków oraz wybranie się na wycieczki fakultatywne, między innymi do jaskini lawowej lub do tuneli w lodowcu.

Pobyt trwający ponad 8 dni

Planując wakacje na Islandii, na które przeznaczysz nieco ponad tydzień, masz okazję objechania wyspy dookoła i dotarcia nie tylko na Złoty Krąg czy południowe wybrzeże, ale również na przepiękne Fiordy Wschodnie czy północ Islandii, która pełna jest energii geotermalnej. To część wyspy w której rządzi surowa przyroda, ciche wioski rybackie stanowią “klimatyczne” tło, a miejsca takie jak piwne spa czy łaźnie Myvatn Baths są idealnym pomysłem na relaks. Nie zapomnimy również o zorzy polarnej!

Zobacz wycieczki do innych miejsc na Północy

Więcej

Najczęściej zadawane pytania

Wycieczki na Islandię zimą

1 Czy wycieczki na Islandię zimą mają sens? Co z pogodą?

Islandia zimą jest bardziej wymagająca, niż ma to miejsce w miesiącach letnich. Nie ma co ukrywać, warunki pogodowe będą większym wyzwaniem, podobnie jak dotarcie do atrakcji oddalonych od głównej drogi. Plan wycieczki na Islandię zimą musi również zakładać niewielką ilość światła podczas każdego dnia, oraz możliwość zamknięcia dróg ze względu na gwałtowne sztormy.

Jeżeli jednak planujesz pobyt przez kilka dni, i chcesz zobaczyć czarne plaże, pola lawowe, aktywne wulkany, potężne lodowce, lub chcesz zrelaksować się w gorących źródłach, wycieczki na Islandię zimą mają sens. Większość dróg na południu i zachodzie wyspy jest otwarta przez cały sezon (oczywiście jeżeli nie ma ekstremalnej pogody), ceny za usługi są znacznie niższe niż latem, i zdecydowanie łatwiej znaleźć dobrą cenę za wynajem samochodu lub noclegu.

Poza tym zimą zobaczysz zorzę polarną, wejdziesz do naturalnie utworzonej, błękitnej jaskini lodowocowej w lodowcu Vatnajokull, a zimowe krajobrazy Islandii to idealna opcja dla osób, które chcą przywieźć z wycieczki przepiękne zdjęcia. Z doświadczenia wiemy również, że nie ma nic przyjemniejszego niż wieczór spędzony w jacuzzi lub hottubie na świeżym powietrzu, gdy dookoła leży śnieg.

2 Czy dam radę samodzielnie prowadzić samochód podczas wycieczki na Islandię zimą? Czy drogi będą przejezdne?

Jeżeli masz doświadczenie w zimowej jeździe, nie boisz się oblodzenia, porywistego wiatru i ograniczonej widoczności, dasz sobie radę zimą na Islandii. Pamiętaj, że zdecydowana większość wypożyczalni oferuje samochody wyposażone w opony z kolcami na tę porę roku (łańcuchy są nielegalne na wyspie), co mocno ułatwia poruszanie się.

Jak już wspomnieliśmy, zimą (zwłaszcza w styczniu) mogą zdarzyć się sztormy, przez które część dróg będzie zamknięta. W takie dni jazda po Islandii będzie utrudniona, lub zabroniona ze względu na bezpieczeństwo. Tutaj znajdziesz aktualną mapę z informacją o stanie dróg: Vegagerdin. Polecamy sprawdzać ją codziennie w trakcie wycieczki po Islandii zimą, zanim wyruszysz do następnego punktu podróży.

3 Czy zobaczę zorzę polarną podczas wycieczki na Islandii zimą?

Jeżeli warunki będą odpowiednie (pogoda + aktywność samej zorzy), zobaczysz słynną Aurorę Borealis podczas swojej wycieczki. Islandia to jedno z najlepszych miejsc na świecie, aby podziwiać ten niezwykły spektakl.

Czy wycieczki na Islandię zimą są bezpieczne?

Tak, przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz zdrowego rozsądku. Jeżeli wybierzesz się na wycieczkę z przewodnikiem, to on weźmie na siebie konieczność prowadzenia samochodu, zmian rezerwacji w przypadku zamkniętych dróg, czy planowania każdego dnia tak, aby nie uciekła Ci ani jedna godzina światła.

5 Co się stanie jeśli mój lot zostanie odwołany podczas wycieczki na Islandię zimą?

Zawsze śledzimy rozkład lotów naszych gości, więc staramy się reagować na wszelkie zmiany najwcześniej jak się da. Jeżeli Twój lot zostanie przesunięty, dołożymy wszelkich starań, aby przesunąć cały Twój pobyt i dopasować go do nowego rozkładu lotów. Jeżeli to możliwe, nigdy nie pobieramy za to dodatkowych opłat.

W sytuacji, gdy lot powrotny zostanie przesunięty, pomożemy Ci w rezerwacji noclegu, transportu na lotnisko lub po prostu przedłużymy całą Twoją wycieczkę. Wydłużenie pobytu będzie wiązało się z koniecznością dodatkowej opłaty.

Wszystkim swoim klientom mocno polecamy wykupienie ubezpieczenia na wypadek odwołania rezerwacji / ubezpieczenia podróżnego, które w 100% pokryje koszty związane z nieoczekiwanymi zmianami w podróży.

6 Czy wycieczki na Islandię zimą są tańsze od tych organizowanych w innych porach roku?

Tak, zima (poza Bożym Narodzeniem i Nowy Rokiem) to zdecydowanie tańsza opcja w porównaniu z wycieczkami latem.

7 Czy dam radę objechać całą wyspę podczas wycieczki na Islandię zimą?

Tak, wycieczka objazdowa po Islandii zimą jest możliwa, o ile pozwolą na to warunki drogowe. W tym momencie niemal cała obwodnica Islandii posiada asfalt, który jest utrzymywany w przejezdności również zimą, więc jeżeli nie będzie ekstremalnych warunków, objedziesz wyspę bez problemu.

8 Pogoda sprawiła, że drogi są zamknięte i nie jesteśmy w stanie dojechać do następnego punktu w planie podróży. Co w takim wypadku?

Jeżeli masz zarezerwowaną wycieczkę z naszym przewodnikiem, zajmiemy się zmianą rezerwacji noclegów oraz wycieczek fakultatywnych. Zazwyczaj takie zmiany nie generują dodatkowych kosztów (robimy co możemy 🙂 Jeżeli wycieczki fakultatywne będą odwołane i nie będziemy w stanie ich przełożyć na inny dzień, zwrócimy Ci 100% poniesionych kosztów za te wycieczki. Nie martw się, w przypadku zamkniętych dróg bądź ekstremalnej pogody zmienimy plan podróży i dopasujemy go do panujących warunków.

9 O czym pamiętać w trakcie planowania wycieczki na Islandię zimą?

O pogodzie i warunkach drogowych, które mogą się gwałtownie zmienić. Nie zapominaj również o krótkim dniu, niskich temperaturach (i wietrze, który obniża odczuwalną temperaturę), oraz zaplanuj podróż z zachowaniem rozsądku. Nie wszystkie regiony będą dostępne podczas wycieczki na Islandię zimą, podobnie jak nie dotrzesz do wszystkich atrakcji. 

10 Których atrakcji lub regionów nie będę w stanie zobaczyć podczas wycieczki na Islandię zimą?

Teoretycznie jesteś w stanie dotrzeć wszędzie, przy użyciu helikoptera, samochodu typu super jeep (specjalnie zmodyfikowany, aby można się było nim poruszać po najtrudniejszym terenie / lodowcach) lub łodzi wraz z ekipą, która specjalizuje się w wycieczkach do najtrudniej dostępnych miejsc na Islandii (jak na przykład Aurora Arktika do rezerwatu Hornstrandir).

Praktycznie, jeżeli planujesz standardową wycieczkę po Islandii zimą, z użyciem wynajętego samochodu, w planie pominęlibyśmy objechanie Fiordów Zachodnich dookoła (jeżeli drogi będą otwarte, warunki na nich panujące mogą być trudne zwłaszcza dla osób bez większego doświadczenia w prowadzeniu samochodu zimą). Dodatkowo niemal wszystkie drogi w interiorze są oficjalnie otwarte od czerwca / początku lipca i zależy to od ilości nagromadzonego śniegu, powodzi glacjalnych, stanu ogólnego i przejezdności. 

Dotarcie do wysp takich jak Grimsey czy na Vestmannaeyjar także może stanowić wyzwanie (chociaż w tej drugiej opcji dotarcie do Heimaey powinno być możliwe przez całą zimę, o ile nie ma sztormu – ostrzegamy jednak przed chorobą morską, która może dać o sobie znać podczas 3-godzinnego rejsu z Thorlakshofn). Do tego dodalibyśmy północną Islandię, zwłaszcza półwysep Melrakkaslétta i półwysep Langanes gdzie pogoda nie rozpieszcza (ostatnio byliśmy tam pod koniec czerwca, i przez kilka dni “walczyliśmy” ze śnieżycami) oraz wszystkie atrakcje, do których trzeba dojechać drogami górskimi.

11 Czy oferujecie wycieczki na Islandię zimą, które zakładają jednodniowe wyjazdy z Reykjaviku do najsłynniejszych atrakcji?

Oczywiście. To bardzo wygodna opcja dla osób, które nie chcą zmieniać hotelu podczas swojego pobytu. Istnieje także opcja wybrania się w inne regiony Islandii korzystając z lotów krajowych, startujących z krajowego lotniska w Reykjaviku.

12 Czy istnieje możliwość zarezerwowania Sylwestra na Islandii? Czy mogę zarezerwować wyjazd na Islandię w trakcie Bożego Narodzenia?

Istnieje możliwość rezerwacji wycieczki po Islandii w trakcie Bożego Narodzenia lub Nowego Roku / na Sylwestra. Jeżeli planujesz wyjazd w tym właśnie czasie, odezwij się do nas z maksymalnym wyprzedzeniem.

13 Dlaczego warto rezerwować wycieczki na Islandię zimą z przewodnikiem, zamiast udać się w samodzielną podróż objazdową?

Jeżeli szukasz opcji wycieczki na Islandię zimą, podczas której nie musisz samodzielnie prowadzić samochodu, chcesz po prostu spędzić na wsypie miły czas, bez konieczności martwienia się o organizację pobytu, noclegi, wynajem auta, to wycieczka z przewodnikiem jest najwygodniejszą opcją. Dodatkowo, omija Cię konieczność zmian planu podróży w ostatniej chwili, gdy uderzy zimowy sztorm, oraz będziesz mieć możliwość poznania Islandii “od środka”. Przewodnik zadba również o to, aby wykorzystać Twój pobyt na wyspie najlepiej jak to możliwe, zabierając Cię w najciekawsze miejsca.

14 Czy oferujecie specjalne ubezpieczenie na wypadek odwołania rezerwacji wycieczki na Islandię zimą?

Nie, prosimy wykupić takie ubezpieczenie w swoim kraju, u sprawdzonego ubezpieczyciela.

15 Czy przewodnik leci z nami z Polski, czy wasze wycieczki na Islandię zimą rozpoczynają się już na wyspie?

Przewodnik od kilku lat mieszka na Islandii, stąd nasze wycieczki rozpoczynają się już na wyspie. Po przylocie zostaniesz odebrany z lotniska i zawieziony do hotelu na nocleg.

Kontakt

Napisz do nas korzystając z formularza obok, zadzwoń lub skontaktuj się przez FB / Instagram.

E-mail

kontakt@icestory.pl

Telefon

+48 578 646 416

WYŚLJ DO NAS WIADOMOŚĆ