Wycieczki na Islandię latem to popularna forma zwiedzania wyspy. Białe noce, przejezdne drogi, dobra pogoda to tylko część argumentów dlaczego warto wybrać się na wyspę w tej części roku. Do tego dochodzą niesamowite krajobrazy wypełnione łubinem, mocno kontrastującymi kolorami oraz światło powodujące, że każda z odwiedzanych lokalizacji posiada w sobie ten słynny rodzaj piękna, który co roku przyciąga podróżników z każdego zakątka świata.

Nasze wycieczki na Islandię latem są dostosowane do Twoich oczekiwań – zastanów się na ile dni możesz przyjechać, jakie atrakcje zobaczyć, z których wycieczek fakultatywnych chcesz skorzystać. Sprawdź poniższe informacje, aby dowiedzieć się więcej.

Każda organizowana przez nas wycieczka jest prowadzona przez polskiego przewodnika, który zadba o grupę. Dodatkowo istnieje możliwość wyjazdu z nagradzaną fotografką i dziennikarką Polskiego Radia Programu III Aleksandrą Kaczkowską, która organizuje wyjazdy i warsztaty fotograficzne na Islandii. Więcej informacji na temat oferty wycieczek po Islandii oraz do innych krajów na Północy znajdziesz na tej stronie. Naszych czytelników zachęcamy również do sprawdzenia oferty wycieczek śladami książek o Islandii, które zawierają między innymi takie miejsca jak odizolowany region Strandir wraz z przetwórnią śledzi w Djupaviku, Fiordy Zachodnie oraz rezerwat Hornstrandir.

Rodzaj: prywatna

Wycieczka z polskim przewodnikiem po Islandii z możliwością rozszerzenia planu o uczestnictwo profesjonalnego fotografa podczas całego wyjazdu.

Termin: maj - wrzesień

Min. ilość dni: 4

Grupa: 4-12 osób

Min. wiek: 6 lat

Pamiętaj, że niektóre atrakcje na Islandii mają ustawiony limit wiekowy (zwłaszcza wycieczki związane z lodowcami).

Cena: dostosowana do wielkości grupy

Wycieczki fakultatywne:

Spa Błękitna Laguna, jaskinie lodowe, skutery śnieżne, wędrówka po lodowcu, rejs na wieloryby, zwiedzanie jaskiń lawowych, wyprawa super jeepami, snorkeling w szczelinie Silfra, tunele w lodowcu, lot helikopterem i wiele innych dostosowanych do Twoich oczekiwań.

Standardowa oferta zawiera:

– prywatną wycieczkę zorganizowaną po Islandii z polskim pilotem

– plan wycieczki dostosowany do Twoich oczekiwań

– noclegi w komfortowych miejscach ze śniadaniami

– wygodny samochód z ubezpieczeniami wraz z kierowcą

– niezbędne opłaty na miejscu – między innymi parkingi, bilety wstępu, paliwo

– ubezpieczenie podróżne

– organizację wycieczek fakultatywnych

– bilety lotnicze w przypadku lotów krajowych lub wycieczek łączonych (np. pobyt na Islandii i Grenlandii)

– pełne wsparcie w przygotowaniu się do wyjazdu

Standardowa oferta nie zawiera:

– biletów lotniczych pomiędzy Twoim krajem a Islandią

– posiłków poza śniadaniami

Opcje wycieczki po Islandii

Stworzymy dla Ciebie plan wyjazdu

Pobyt trwający 4-5 dni:

Podczas krótkiego pobytu na Islandii możesz wybrać się na zwiedzanie południowego wybrzeża, które słynie z wodospadów (Seljalandsfoss, Skogafoss), czarnych plaż (Reynisfjara), wielu lodowców (Sólheimajökull, Mýrdalsjökull, Vatnajökull), klifów (Dyrholaey), aktywnych wulkanów (Eyjafjallajökull, Katla, Hekla), lagun lodowcowych (Jökulsárlón, Fjallsárlón). Zobaczysz tam również pola lawowe, plaże wypełnione bryłami lodu oraz będziesz mieć okazję zrelaksowania się w gorących źródłach.

Dodatkowo podczas wycieczki na Islandię latem trwającą kilka dni możesz pojechać na półwysep Snaefellsnes, będący swoistą “miniaturą” wyspy ze względu na zróżnicowanie krajobrazów oraz atrakcji naturalnych. Będziesz mieć czas na zwiedzanie Reykjaviku, półwyspu Snaefellsnes oraz zachodniej Islandii wraz z jej wodospadami, fiordami oraz miejscami omijanymi przez większość turystów. 

Pobyt trwający 6-7 dni:

Poza południowym wybrzeżem, półwyspów Snaefellsnes i Reykjanes oraz zachodniej Islandii będziesz mieć możliwość wybrania się na wycieczkę w interior lub przedłużyć swój pobyt na południu, docierając do Fiordów Wschodnich.

W 7 dni można również objechać Islandię dookoła – pamiętaj jednak, że taki plan podróży będzie napięty.

Pobyt trwający 8-10 dni:

Uda Ci się zrealizować wygodny plan wycieczki na Islandię latem, podczas którego objedziesz wyspę dookoła, dotrzesz na półwysep Snaefellsnes oraz będziesz mieć okazję spędzenia większej ilości czasu w najpiękniejszych miejscach. 

W 10 dni można również objechać Islandię i dotrzeć na Fiordy Zachodnie – pamiętaj jednak, że taki plan podróży będzie bardzo napięty.

Pobyt trwający ponad 10 dni:

Jeżeli chcesz objechać wyspę dookoła podczas swojej wycieczki na Islandię latem, dotrzeć na półwysep Snaefellsnes oraz na niesamowite Fiordy Zachodnie, koniecznie zarezerwuj sobie przynajmniej 11-12 dni. To dobry czas, aby niespiesznie zwiedzać wyspę, skorzystać z wycieczek fakultatywnych czy spędzić nieco więcej czasu w miejscach, które na pewno Cię zachwycą.

Jeżeli chcesz możemy również wybrać się na Hornstrandir lub w interior (od południa, wschodu lub północy).

Zobacz wycieczki do innych miejsc na Północy

Więcej

Kontakt

Napisz do nas korzystając z formularza obok, zadzwoń lub skontaktuj się przez FB / Instagram.

E-mail

kontakt@icestory.pl

Telefon

+48 578 646 416

Wyślj do nas wiadomość