fbpx

Choć wśród miłośników Północy wycieczki na Alaskę nie są tak popularne w Europie, jak chociażby te na Islandię czy do Skandynawii, niemal każdy kto miał w ręku książki Jacka Londona, Jamesa Olivera Curwooda czy Johna Krakauera, marzy by tam pojechać. Pierwsze skojarzenia z tym Stanem, to niezrównane piękno przyrody, dzikość, nieprzewidywalność i spokój, a te kuszą od lat poszukiwaczy ekstremalnych przygód.

Wielu z nas myśli o Alasce jak o niedostępnej krainie. Nie zdajemy sobie jednak sprawy, że Alaska jest dziś dostępna dla każdego, a wycieczki na Alaskę z polskim przewodnikiem są możliwe o każdej porze roku. Wybierając wyjazd na Alaskę, udadzą się Państwo w podróż z Damianem Hadasiem, pasjonatem Północy, który swoje życie osobiste i zawodowe związał z Anchorage, gdzie mieszka od 2019 roku.

Jeżeli szukasz wycieczek do innych miejsc na Północy, sprawdź tę stronę.

Damian Hadaś

Pasjonat Północy, polski przewodnik po Alasce

Otwierając kilka lat temu małe biuro podróży zupełnie nie zdawałem sobie sprawy jakie plany snuje wobec mnie los. Po kilku niezwykłych latach odkrywania  Islandii, Norwegii, Gruzji, Nowej Zelandii czy Nepalu, niespodziewanie życie popchnęło mnie w kierunku Alaski, którą od pewnego czasu mogę już nazywać domem. Jako inżynier środowiska swoje miejsce znajduję na szlakach wśród gór, w otoczeniu czystej przyrody, która jest tutaj na wyciągnięcie ręki. Taką Alaskę, oraz Stany Zjednoczone, chcę Wam pokazać, nie zapominając przy tym o ważnych aspektach historycznych, a także lokalnej kuchni i spotkaniach z miejscowymi ludźmi. Tutaj znajdziesz dwie moje strony: Niceland oraz Kierunek Alaska, gdzie przygotowałem pełną ofertę wycieczek.

Wakacje na Alasce

Plus Kalifornia, Parki Narodowe USA, Hawaje, Kolorado

Jeżeli w Ameryce jest stan, który wyjątkowa pobudza wyobraźnię podróżników to jest nim na pewno Alaska. Największy, a przy tym najrzadziej zaludniony 49-stan USA obfituje w dziką i wciąż nieokiełznaną przyrodę i niepoliczalne ilości szlaków trekkingowych w otoczeniu zachwycających szczytów górskich, na czele z najwyższym w całej Ameryce Północnej – Denali. Turkusowe jeziora, wszechobecne zwierzęta, tysiące lodowców, obfite w łososie rzeki i polujące na nie niedźwiedzie grizzly przyciągają tutaj podróżników z całego świata. Zima to u nas czas długich i zimnych nocy, rozświetlanych niekiedy niezwykłą zorzą polarną, a także jazdy na nartach, biegówkach, łyżwach czy nawet psich zaprzęgach. Możliwości na Alasce, niezależnie od okresu, są praktycznie nieograniczone i zależą wyłącznie od Waszych podróżniczych marzeń, możliwości urlopowych i budżetowych. Każdą wycieczkę na Alaskę projektuję specjalnie pod Was, dlatego będzie ona unikatowa i niezapomniana.

Kontakt

Napisz do nas korzystając z formularza obok, zadzwoń lub skontaktuj się przez FB / Instagram.

Kontakt

kontakt@icestory.pl

Telefon

+48 578 646 416

Wyślij do nas wiadomość