fbpx

Jeżeli szukasz niezapomnianej wycieczki do Szwecji, podczas której będziesz realizować wymarzony plan podróży, jesteś w idealnym miejscu! Spędź wakacje w Skandynawii zwiedzając najważniejsze zabytki, poznając kulturę Szwecji oraz odpoczywając pośród przepięknych krajobrazów. 

Wybierzesz się na wycieczkę z Aldoną Hartwińską, która jak nikt inny zna Szwecję i jest w stanie pokazać Ci ją nie tylko od strony turystycznej, ale również przybliżyć ten kraj od mniej znanej, lecz równie fascynującej strony. Jeżeli interesuje Cię wyjazd do innych krajów na Północy, sprawdź tę stronę.

Aldona Hartwińska

Autorka trzech przewodników po Szwecji i Sztokholmie

Pokochała bezgranicznie Skandynawię, choć jej największą miłością jest Szwecja. Prowadzi bloga i kanał na YouTube Pofikasz (link) i jest współorganizatorką festiwalu Nordic Talking (link). Absolwentka stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim. Od 2010 roku na stałe związana z dziennikarstwem i pisaniem. Kilka lat spędziła w redakcji TVN24, dużo pisze i podróżuje. Pochodzi z warszawskiego Żoliborza, obecnie mieszka w środku Kampinoskiego Parku Narodowego.

Spędź wakacje w Szwecji

Z prywatnym przewodnikiem, realizując spersonalizowany plan

Dlaczego wycieczki do Szwecji? Bo w żadnym innym miejscu na świecie nie ma amfiteatru zbudowanego w kraterze po meteorycie. Ani pokoju hotelowego leżącego sto pięćdziesiąt pięć metrów pod ziemią. Żadne metro na świecie nie zostało nazwane tak, jak tunnelbana w Sztokholmie – „najdłuższą galerią sztuki na świecie”. W Szwecji możemy wybrać się na wycieczkę szlakiem, cenionych przez koneserów, single maltów, wina i absyntu. A jeśli fascynuje Cię nordic noir możesz mieć pewność, że zamarznie Ci krew w żyłach, gdy wyruszymy razem śladem kryminałów i zbrodni. Bo tych naprawdę makabrycznych przez całe stulecia tu nie brakowało. W Szwecji wiele śladów po sobie zostawili Wikingowie, a szlak zrabowanych polskich bogactw i dzieł sztuki przyprawi Was o szybsze bicie serca. Możesz przejechać z nami słynnym Öresundsbron i odwiedzić pobliską Kopenhagę lub wybrać się na północ, do miejsca w którym zorzę polarną można zobaczyć… przez cały rok! 

Szwecja to doskonałe miejsce do obserwacji gwiazd, a nasza trasa może wieść wzdłuż największego na świecie modelu układu słonecznego – Sweden Solar System. W jego centrum znajduje się kolejny “rekordzista” – największy na świecie budynek sferyczny. Na deser, u podnóża najwyższego szczytu gór skandynawskich, będziesz mieć okazję wypróbować średniowiecznej metodę przywoływania zwierząt, zwaną kulningiem. Możesz też spotkać słynną szwedzką zaklicznaczkę zwierząt – Jonnę Jinton (link)

Jeśli marzyłeś o nietypowym wyjeździe do Szwecji, skontaktuj się z nami!

Kontakt

Napisz do nas korzystając z formularza obok, zadzwoń lub skontaktuj się przez FB / Instagram.

E-mail

kontakt@icestory.pl

Telefon

+48 578 646 416

Wyślij do nas wiadomość