# Szepty kamieni

# Szepty kamieni

Dziś mija dokładnie pół roku od momentu, gdy “Szepty kamieni. Historie z opuszczonej Islandii”, trafiły na księgarskie półki dzięki krakowskiemu wydawnictwu Otwarte. Tym samym chcielibyśmy Wam bardzo podziękować za zaufanie, jakim nas obdarzyliście i wszystkie dobre słowa, płynące mailowo po dziś dzień z różnych części kraju. Nierzadko z Islandii i dalekiego Hotelu Djupavik, który w 2017 roku odwiedziło więcej gości z Polski niż w całej jego historii :) Z rozbawieniem i nieukrywaną dumą, pisali do nas właściciele i pracownicy hotelu, którzy składali autografy w egzemplarzach książki. Byli też czytelnicy, którzy odwiedzili niemal wszystkie miejsca opisane w książce i zebrali autografy od większości bohaterów – od Sudaviku po Vestmanaeyjar.  

Raz jeszcze dziękujemy Wam za kilka tysięcy zakupionych egzemplarzy, które są teraz gdzieś na półkach i czekają na próbę czasu. Dziękujemy za obecność na spotkaniach autorskich oraz festiwalu Wachlarz, za prawie 500 hasztagów ze zdjęciami na Instagramie i FB, wysłuchanie kilku audycji radiowych, dziesiątki recenzji w Internecie, a także wszystkie opinie, które udało nam się usłyszeć w cztery oczy.

O książce “Szepty kamieni” możecie przeczytać na kilkunastu blogach i stronach, m.in.:

Lubimy czytać / Krytycznym Okiem / Bookiecik / sZAFa – Małgorzata Zakrzewska / Mamól książkowy / Blog Bernadetty Darskiej / Stacja Islandia – recenzja Marcina Kozickiego / Stacja Islandia – recenzja Emiliany Konopki / Marchewkowa Skandynawia / Dobra Polska Szkoła – portal polonijny / Bardziej lubię książki niż ludzi / Skandynawski blog Vigdis / Kącik z książką / Przy muzyce o książkach / Oczytany facet / Szuflada / Czytam bo lubię / Mniej niż 100 słów / Od deski do deski / Na regale u Marty Mrowiec / Echo z Północy / Odwieczna / Take Your Trip / Pióro kultury / Rude recenzuje / FSGK / Zafikowana / Irene Adler. Blog literacki / Medium.com – recenzja Martyny Zastrożnej / Book Detective / Love Read Sleep / Czytam i oglądam / Lego Ergo Sum / Nie samą pracą / Overreading / Wywiad w Wirtualna Polska / Runy, czarnoksiężnicy i potwory kradnące mleko – o magii na Islandii – Onet / Rudym spojrzeniem / MyScandi / mrswierzbicka / Tak sobie czytam / Niebieska sukienka / Czytam i piszę / Czytodajnia / Annatoannatamto

fot. główna: Żaneta&Arek Bochniak

 

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
kingavonheniaAniaPawełMarta Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kingavonhenia
Gość
kingavonhenia

Książkę otrzymałam w prezentcie. Po kilku przeczytanych rozdziałach jestem oczarowana tym pięknym poetyckim językiem. ‚Szepty Kamieni’ to kawał dobrej roboty, gratulacje!

Ania
Gość

woje fotki to miejscami kosmos. Jak nie z tego świata. Piękna jest ta Islandia!

Paweł
Gość
Paweł

Ja też czekam na c.d. i pozdrawiam

Marta
Gość

Czekam na kontynuację! ;)