Icestory

Poznaj nas bliżej

Nazwa Icestory po raz pierwszy pojawiła się w połowie listopada 2015 roku. Powstał wtedy blog o Islandii, który do tej pory zgromadził na fanpejdżu ponad 35.000 osób. Dwa lata później napisaliśmy książkę Szepty kamieni. Historie z opuszczonej Islandii (wyd. Otwarte, 2017). Od września 2019 roku w księgarniach znajdziecie naszą drugą książkę Zostanie tylko wiatr. Fiordy zachodniej Islandii (wyd. Czarne). W przygotowaniu są dwie kolejne publikacje związane z szeroko rozumianą Północą. Od czasu do czasu nasze artykuły pojawiają się w ogólnopolskiej prasie.

Na początku 2019 roku postanowiliśmy zrobić krok dalej. Zrodził się pomysł, by nasze doświadczenie i wiedzę przekazać Wam w jeszcze inny, bardziej konkretny sposób. Wiedzę zdobytą dzięki dziesiątkom tysięcy przejechanych na Islandii kilometrów, tysiącom zachwytów nad przyrodą, setkom poznanych ludzi, grupie islandzkich przyjaciół i jednemu kamieniowi, który zniszczył nam przednią szybę :)

Firma ICESTORY powstała z miłości do wyspy oraz islandzkich historii ukrytych wśród porośniętych mchem pól lawy, aktywnych wulkanów, bazaltowych skał i tysięcy opuszczonych budynków. Sprawdź koniecznie zakładkę Podróżuj z nami, z której dowiesz się więcej o tym, jak działamy.

Berenika Lenard

ur. 1986

współzałożycielka strony Icestory.pl oraz współautorka reportażu Szepty kamieni. Historie z opuszczonej Islandii (wyd. Otwarte) oraz Zostanie tylko wiatr. Fiordy Zachodniej Islandii (wyd. Czarne). Pochodzi z Beskidu Niskiego. W 2015 roku nominowana do nagrody głównej na Międzynarodowym Festiwalu Opowiadania, jej tekst został opublikowany w antologii Obiecaj. W 2019 roku zaczęła współpracę z czasopismem Kontynenty. Zawodowo związana z islandzką branżą turystyczną. Jest menadżerem polskiego rynku w firmie Guide to Iceland. Mieszka w Reykjaviku.

Piotr Mikołajczak

ur. 1983

współzałożyciel strony Icestory.pl oraz współautor reportażu Szepty kamieni. Historie z opuszczonej Islandii (wyd. Otwarte) oraz Zostanie tylko wiatr. Fiordy Zachodniej Islandii (wyd. Czarne). Publikował w polskiej prasie m.in. w Angorze i Kontynentach oraz na polskich i islandzkich portalach internetowych. Od lipca 2019 roku jest licencjonowanym pilotem wycieczek oraz właścicielem firmy IceStory oferującej nieszablonowe wyjazdy na północ Europy. Po przeprowadzce z Norwegii na Islandię zamieszkał w Reykjaviku. W przygotowaniu jest jego autorska książką o polskiej emigracji w Norwegii.