fbpx

Nazwa Icestory po raz pierwszy pojawiła się w połowie listopada 2015 roku. Powstał wtedy blog o Islandii, który do tej pory zgromadził na fanpejdżu ponad 35.000 osób. Dwa lata później napisaliśmy książkę Szepty kamieni. Historie z opuszczonej Islandii (wyd. Otwarte, 2017). Od września 2019 roku w księgarniach znajdziecie naszą drugą książkę Zostanie tylko wiatr. Fiordy zachodniej Islandii (wyd. Czarne). W przygotowaniu są dwie kolejne publikacje związane z szeroko rozumianą Północą. Od czasu do czasu nasze artykuły pojawiają się w ogólnopolskiej prasie.

Na początku 2019 roku postanowiliśmy zrobić krok dalej. Zrodził się pomysł, by nasze doświadczenie i wiedzę przekazać Wam w jeszcze inny, bardziej konkretny sposób. Wiedzę zdobytą dzięki dziesiątkom tysięcy przejechanych na Islandii kilometrów, tysiącom zachwytów nad przyrodą, setkom poznanych ludzi, grupie islandzkich przyjaciół i jednemu kamieniowi, który zniszczył nam przednią szybę 🙂

Firma ICESTORY powstała z miłości do wyspy oraz islandzkich historii ukrytych wśród porośniętych mchem pól lawy, aktywnych wulkanów, bazaltowych skał i tysięcy opuszczonych budynków. Sprawdź koniecznie zakładkę Wycieczki, z której dowiesz się więcej o tym, jak działamy.

Berenika Lenard

współzałożycielka strony Icestory.pl oraz współautorka reportażu „Szepty kamieni. Historie z opuszczonej Islandii” (wyd. Otwarte) oraz „Zostanie tylko wiatr. Fiordy Zachodniej Islandii” (wyd. Czarne). Pochodzi z Beskidu Niskiego. W 2015 roku nominowana do nagrody głównej na Międzynarodowym Festiwalu Opowiadania, jej tekst został opublikowany w antologii „Obiecaj”. W 2017 roku stworzyła polską wersję językową strony dla Guide to Iceland i przez kilka lat była managerem polskiego rynku. Pracowała również jako Head of Localization dla islandzkiej firmy technologicznej Travelshift (Guide to Europe). Na początku 2022 roku postanowiła „rzucić korpo i zobaczyć co będzie”.

Piotr Mikołajczak

współzałożyciel strony Icestory.pl oraz współautor reportażu „Szepty kamieni. Historie z opuszczonej Islandii” (wyd. Otwarte) oraz „Zostanie tylko wiatr. Fiordy Zachodniej Islandii” (wyd. Czarne). Publikował w polskiej prasie m.in. w Angorze i Kontynentach oraz na polskich i islandzkich portalach internetowych. Od lipca 2019 roku jest licencjonowanym pilotem wycieczek oraz właścicielem firmy IceStory ehf oferującej nieszablonowe wyjazdy na północ Europy. Razem z Bereniką mieszka w Keflaviku. W 2021 roku wydał swoją autorską książkę o Norwegii, „NOrWAY. Półdzienniki z emigracji” (wyd. Otwarte).

 

fot. Aleksandra Kaczkowska