fbpx

Decyzja o tym, aby stworzyć studio nagrań, w którym powstawałyby audiobooki, słuchowiska oraz muzyka była tak naturalna jak to, że od zawsze chciałem pisać. Po kilku latach prób, wreszcie się udało. Aż trudno uwierzyć, że musieliśmy wrócić na Islandię, by wreszcie zrobić ten ostateczny krok. Tym sposobem, w styczniu 2022 roku, w naszym mieszkaniu w Keflaviku pojawiło się studnio nagrań, w którym (mam nadzieję), wydarzy się wiele dobrego. Pierwszą nagraną książką jest opowieść Ilony Wiśniewskiej, o której przeczytasz poniżej. W planach jest współpraca z kilkoma polskimi wydawnictwami wydającymi literaturę skandynawską, ale nie tylko. Kolejne projekty w drodze!

Jeżeli reprezentujesz wydanictwo, albo masz pomysł na ciekawą kooperację, w której główną rolę odgrywają opowieść i dźwięk, odezwij się.

„Przyjaciel Północy” – Ilona Wiśniewska

Premiera 9 lutego 2022

Ilona Wiśniewska napisała kolejną mądrą i piękną książkę o Północy, a ja nagrałem do niej audiobooka dla Wydawnictwa Agora. To pierwsza produkcja, która wyszła ze studia IceStory.

Daniel ma 12 lat i przylatuje do cioci na Spitsbergen. Dalej dzieje się samo dobro. I zło. I złe dobro, ale też odwrotnie. Choć to książka dla młodzieży, z powodzeniem możecie ją czytać młodszym dzieciom, ale też sobie. Znajdziecie w niej nie tylko przygodę, ale też piękno, wrażliwość, wiedzę i wzruszenie. Ta opowieść ma też filmowy potencjał i jest opowiedziana w przystępny, a jednocześnie nieprosty sposób. Gdyby takie książki ktoś podsuwał mi 25 lat temu, pewnie znikałbym na długie dni z radaru rodziców, marząc o tym, by pojechać tam, gdzie latem kilka stopni na plusie oznacza dobrą pogodę.

Dla tych, którzy znają reportaż Ilony pt. „Białe. Zimna wyspa Spitsbergen” i w ogóle jej twórczość, będzie sporo niespodzianek. Warto w ten sposób wrócić na Spitsbergen. A jeśli jeszcze tam nie byliście, zachęcam do podróży audiobookowej:
https://audioteka.com/pl/audiobook/przyjaciel-polnocy

lub książkowej:
www.cutt.ly/Przyjaciel_Polnocy