&

„Opowiedz swoją północną historię” #4

Zwyciężczyni naszego konkursu „Opowiedz swoją północną historię”, Olga Pokorska, jest już na Svalbardzie. Korzysta z jasnych dni i białych nocy. My tymczasem w Polsce, zakopani w Beskidzie Niskim pod wirtualną stertą notatek, wspomagani winem i wyśmienitymi pierogami, przygotowujemy się na warsztaty z Wydawnictwem Czarne, przez które milczenie na blogu przedłuży się przynajmniej do 15 czerwca. Bo właśnie w połowie miesiąca rozpoczynamy projekt „Whispering stones – stories about abandoned Iceland”, podczas którego spędzimy trzy tygodnie na opuszczonych farmach. Wśród wiatru i niezachodzącego słońca porozmawiamy z rodzinami o tym, co było, a już z pewnością nie wróci. Zdecydowaliśmy się przenieść projekt na czerwiec, nieobwarowani jarzmem sponsorów i zwyczajną chęcią realizacji czegoś, co jest dla nas ważne. Wykonaliśmy 90% planu, podpisaliśmy cyrograf z bankiem i mamy w tyle głowy jeszcze tylko kilka rzeczy, które na spokojnie załatwimy w Reykjaviku (np. kupić cholerne kalosze).

Niedawno w Radio Merkurym, które jest naszym medialnym patronem gościł Piotr (audycja do posłuchania TUTAJ), a 13 czerwca zaproszeni jesteśmy we dwójkę na godzinę 21:00.

Tymczasem przedstawiamy Wam ostatnią już część prac, nadesłanych na konkurs „Opowiedz swoją północną historię”. Przeczytacie opowieść Oli (słuchowisko najpewniej w lipcu), zobaczycie obrazy i zdjęcia, a także komiks 🙂 Dziękujemy raz jeszcze wszystkim za fantastyczną zabawę, nadesłane prace i serce, jakie włożyliście w ich wykonanie. To był dobry początek wiosny. A od piętnastego czerwca, czeka nas lato i opuszczona Islandia.

∇ Zwycięski tekst Olgi znajdziecie TUTAJ

∇ Katarzyna Warpas i jej „12 północy”:

ISLANDIA

∇ Koniecznie zobaczcie co przygotowała Dagmara Wojtanowicz, cała przyjemność jest dostępna TUTAJ 🙂

 Brydzia Ambroża-Urbanek i jedne z najlepszych gifów (bez kotów i pand) jakie mieliśmy okazję oglądać:

islandia

 

islandia

 

islandia

∇ Ela Głowacka i „W poprzek Norwegii autostopem” 🙂

norwegia

 

2

 

norwegia

 

norwegia

 

norwegia

 

norwegia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *