I

Isoland – Polacy na Islandii

Film dokumentalny o emigrantach, którzy przybyli na Islandię w różnych latach i momentach życia, decydując się nazwać wyspę swoim domem. Bohaterami „Isoland” są Polacy na Islandii, zamieszkujący wyspę od dalekiego Stöðvarfjörður na wschodzie po stolicę kraju – Reykjavík. Mają różne zainteresowania, poglądy oraz zawody, ale łączy ich jedno – miłość do samotnej wyspy pośrodku wielkiego oceanu.

 

 

11 listopada 2017 roku, w Ambasadzie Polskiej w Reykjaviku, odbyła się uroczysta premiera filmu, na której spotkali się autor obrazu – Kuba Witek, a także jego wszyscy uczestnicy – wielu po raz pierwszy. Film zdobywa uznanie w Polsce, jest laureatem nagrody Grand Prix na festiwalu Media Travel w Łodzi oraz nagrodę za Najlepszy Debiut na 5. Edycji Festiwalu EMIGRA, który odbył się w Berlinie, Kijowie, Warszawie, Chicago i Lwowie.

Zapraszamy także do obejrzenia filmu ukazującego drogę powstania „Isoland”:

 

 

  1. Iza says:

    Wow – świetnie zrealizowane! Sama dwa lata temu poleciałam na Islandię poszukać nieco spokoju (i pracy) i to niesamowite miejsce. Chętnie tam wrócę za jakiś czas. A film podam dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *